Ordu Çatalpınar Evde Masaj Suna

By | Aralık 2, 2018

tedavisinin tarihi gelişimi muhtemelen insanın ortaya çıkmasıyla başlamıştır. Ordu çatalpınar evde masaj Bu, tedavi yöntemi her insanın içgüdüyle uyguladığı bir şeydir: Maymun ırkının birbirlerinin tüylerini ayıklaması, hayvanların yaralarını yalayarak tedavi etmesi ve insanların ağrıyan bir bölgesini ovması birer tedavidir.

tedavisi belki de en eski sağım tedavi yöntemidir ve tarihler boyunca tüm uygarlıklarca kullanılmıştır. Yunan uygarlığının bilinen hekimi olan Hipokrat tarafından ‘anatripsis’ olarak isimlendirilmiş ve diğer yazarlarca ovuşturma, tripsis, elle tedavi ya da elle ovma olarak anılmıştır. Çatalpınar evde masaj Bizlerin masaj sözcüğünü telaffuz etmemiz nispeten yenidir ve bu tedavi sözcüğü Arapça ’da elle sıvazlama, ovma anlamında gelen sözcük Masah’tan türemiştir.

Eski Çin, Mısır ve Hindistan’da yazılı olan elyazmalarında bu tedavi yöntemi hastalıkları önlemek, sağaltmak ve yaraları tedavi etme maksatlı kullanıldığı yazmaktadır. Bu tedavi yöntemi, yaklaşık olarak ilk kez MÖ 2700’lerden günümüze kadar kalmış Çince bir kitapta geçmektedir. Ordu çatalpınar evde masaj . İnsan vücudundaki kan gece uykudan sonra, dinlenmiş ve gevşemiş olurken sabah erkenden avuç içiyle tüm vücudu sıvazlaması insanı soğuk algınlığından korumaktadır ve organları esnek tutar ve vücutta olması beklenen ufak tefek rahatsızlıkları önler.